wtorek, 21 marca, 2023
Strona główna Tagi Zamek Książąt Pomorskich

Tag: Zamek Książąt Pomorskich

Karta z historii Pomorza – „W grodzie Bogusława I”

4 lipca dziedziniec przed Zamkiem Książąt Pomorskich w Słupsku ożyje za sprawą wojów i niewiast z epoki pierwszych książąt pomorskich.

„Witkacy i muzyka. Twórca – dzieło – recepcja”. Promocja książki

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na promocję książki Barbary Forysiewicz „Witkacy i muzyka. Twórca – dzieło – recepcja”. Spotkanie z udziałem autorki odbędzie się w poniedziałek, 24 lutego 2014 roku, o godz. 17.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

RMS Queen Mary na wojnę rusza! Wykład w zamku

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego zapraszają na wykład Wojciecha Wachniewskiego „RMS Queen Mary na wojnę rusza”, który odbędzie się we wtorek, 28 stycznia o godz. 17.00 w Zamku Książąt Pomorskich, w Sali Rycerskiej.

Architektura doby klasycyzmu i romantyzmu w Europie. Wykład w muzeum

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład z historii sztuki, który odbędzie się w sobotę, 14 grudnia, o godz. 10.00, w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

XVI edycja Konkursu Sztuki i Rękodzieła. Wystawa w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza 13 grudnia o godz. 12.00 do Zamku Książąt Pomorskich na otwarcie wystawy czasowej prezentującej pokłosie XVI KONKURSU SZTUKI I RĘKODZIEŁA SŁUPSK 2013 r.

Przenieś się w czasie do starożytnej Grecji

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład poświęcony starożytnej Grecji. Wykład odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 10.00, tradycyjnie w sali rycerskiej słupskiego zamku.

Wystawa prac znanego malarza w słupskim muzeum

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wystawę Siegfrieda Barza Kolorowa podróż wybrzeżem pomorskim z pędzlem i sztalugą od Helu do Szczecina. Obrazy w oleju, akrylu i akwareli będą udostępnione od 20 kwietnia do 16 czerwca 2013 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Zygfryd Barz pokazywał już swoje prace na wystawie monograficznej w Spichlerzu Richtera w 2005 r.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Zapomniana historia strajków szkolnych na Kaszubach

To historia bohaterskich dzieci z Kaszub, walczących o prawo do nauki religii w języku polskim w zaborze pruskim. Historia zapomniana, ciągle badana i z...