fot. Stako/CC/Wikimedia

Powel AS, lider w tworzeniu kluczowego oprogramowania biznesowego i dostarczaniu usług z nim związanych dla przedsiębiorstw energetycznych, samorządów terytorialnych oraz wykonawców robót inżynieryjno-budowlanych ogłosił w dniu dzisiejszym otwarcie nowego biura w Gdańsku.

fot. Stako/CC/Wikimedia
fot. Stako/CC/Wikimedia

Nowy oddział wspierać będzie rozwój oprogramowania dla rosnącej liczby klientów firmy Powel. Oprogramowanie tworzone w Gdańsku służyć będzie do optymalizacji wytwarzanej energii elektrycznej  w elektrowniach wodnych, słonecznych i wiatrowych oraz do zarządzania inteligentnymi sieciami energetycznymi, wodnymi i ściekowymi, jak również do wspomagania pracy przedsiębiorstw zajmujących się inżynierią lądową.

 – Inwestycja firmy Powel AS to dowód na to, że nasza Aglomeracja oferuje korzystne warunki dla firm z sektora wysokich technologii. Mamy dobrze rozwinięty rynek ICT, utalentowanych inżynierów, dobrze przygotowaną infrastrukturę biznesową i doskonałą siatkę połączeń lotniczych z Norwegią – mówi  Łukasz Żelewski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza S.A. – Jako partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania mieliśmy przyjemność wspierać Powel AS już na etapie wyboru lokalizacji i mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić opiekę na najwyższym poziomie także w kolejnych etapach rozwoju projektu.  Jestem przekonany, iż jest on zwiastunem wielu kolejnych inwestycji norweskich, które pojawią się w naszym regionie” – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.