Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) przeniosła swoją siedzibę do biurowca Olivia Six, znajdującym się w gdańskim Olivia Business Centre, największym kompleksie biurowym w Polsce. ARP działa na rzecz rozwoju Pomorza oferując swoje usługi przedsiębiorcom, instytucjom otoczenia biznesu i samorządom lokalnym.

IMG_0675

– Wybierając nową siedzibę kierowaliśmy się możliwością realizacji naszych zadań oraz rachunkiem ekonomicznym. Chcemy być blisko przedsiębiorców i ich spraw. Nowe miejsce stwarza dogodne warunki do spotkań zarówno z osobami rozpoczynającymi własny biznes jak i inwestorami z Polski i z zagranicy. Na miejscu możemy realizować szkolenia oraz, przy współpracy z Olivia Business Centre, duże wydarzenia jak obecnie organizowana konferencja na temat naszych aktualnych projektów i propozycji dla firm z zakresu funduszy europejskich – mówi Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza.

Agencja Rozwoju Pomorza umożliwia pomorskim firmom korzystanie z dotacji unijnych, tj. ogłasza konkursy, weryfikuje projekty oraz wypłaca przyznane dotacje. ARP pozyskuje fundusze unijne na realizację projektów dedykowanych przedsiębiorcom i instytucjom otoczenia biznesu działającym w wielu branżach, m.in.: ICT, biotechnologia, robotyka, medycyna, budownictwo czy branża filmowa. Ważna część działalności ARP to szkolenia kierowane głównie do sektora małych i średnich firm.

– Przeniesienie siedziby Agencji Rozwoju Pomorza do Olivia Six jest kamieniem milowym projektu „Olivia Business Centre”. Nasze centrum to miejsce, w którym na rzecz Pomorza wspólnie pracują przedsiębiorcy, inwestorzy i agencje samorządowe. Jeśli dodamy do tego aktywną współpracę z uczelniami wyższymi i szkolenia zawodowe to otrzymamy tętniące życiem gdańskie biznesowe City, które działa z korzyścią nie tylko dla Pomorza, ale dla całej Polski – powiedział Maciej Grabski, prezes i inwestor Olivia Business Centre.

ARP koordynuje działania inicjatywy Invest In Pomerania, powołanej w celu promocji gospodarczej Pomorza i obsługi inwestycji zagranicznych, utworzonej przez władze samorządowe, specjalne strefy ekonomiczne oraz regionalne agencje rozwoju. 5 lat działalności to 55 zakończonych projektów inwestycyjnych i 8665 nowych miejsc pracy w regionie. Invest In Pomerania oferuje szerokie wsparcie inwestorom zainteresowanym działalnością gospodarczą w województwie pomorskim, zarówno podczas procesu inwestycyjnego, jak również kompleksową opiekę proinwestycyjną.

– Podobnie jak ARP, aktywnie wspieramy naszych najemców. Zapewniamy im najlepsze warunki do codziennej pracy i ułatwiamy nawiązywanie nowych kontaktów – mówi Agnieszka Zglinicka, dyrektor projektu odpowiedzialna za sektor SME w Olivia Business Centre. – Małe i średnie firmy oraz startupy, intensywnie wspierane przez ARP, są ważną częścią Olivia Business Centre. Przenosząc swoje biura do naszego centrum, uzyskują gwarancję najlepszych warunków do rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.