mat. prasowe

Swarovski – od 1895 roku czołowy producent szlifowanego kryształu na świecie, którego wyroby nie tylko dodają blasku i prestiżu biżuterii, zegarkom oraz akcesoriom odzieżowym, ale także błyszczą na pokazach haute couture i jako elementy nowoczesnych artykułów oświetleniowych – otwiera w tym roku nową siedzibę w Gdańsku. To tu w ciągu najbliższych kilku lat, w zgodzie z wartościami firmy, powstanie globalne centrum usług Swarovskiego.

mat. prasowe

Aby utrzymać swoją wiodącą pozycję na światowych rynkach, Swarovski nieustannie poszukuje metod usprawnienia i dostosowania swoich procesów biznesowych. Otwarcie globalnego centrum usług w Gdańsku wpisuje się w globalną strategię firmy mającą na celu maksymalne usprawnienie działania działu finansowo-administracyjnego, a tym samym zapewnienie marce dalszych sukcesów. W ramach tej inicjatywy wybrane funkcje działu finansowo-administracyjnego przejmie nowa gdańska jednostka.

„Decyzja o systematycznej budowie  nowego  globalnego centrum usług w Gdańsku jest wynikiem wnikliwej ewaluacji tej lokalizacji. Profesjonalizm i ogromne zaangażowanie przedstawicieli władz stworzyło solidną podstawę do długotrwałych zobowiązań z naszej strony”, stwierdził Marcel Angst, wiceprezes ds. operacyjnych finansów i administracji.

„Dzisiejsze wydarzenie potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym i szalenie atrakcyjnym partnerem dla firm o zasięgu globalnym  Z dumą witamy firmę Swarovski na Pomorzu”, mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego i dodaje: „Jest to również wynik udanej współpracy pomiędzy przedstawicielami władz krajowych i lokalnych, koordynowanej przez inicjatywę Invest in Pomerania”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji firmy Swarovski o otwarciu swojego globalnego centrum usługowego właśnie w Gdańsku. Ta inwestycja pokazuje, że nasz region jest w stanie dostarczyć utalentowanych pracowników, którzy świetnie poradzą sobie z obsługą różnorodnych i zaawansowanych procesów takiej firmy jak Swarovski”, powiedział Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska.

Inwestycja firmy Swarovski otworzy dla trójmiejskich pracowników szeroki wachlarz możliwości zawodowych: „W firmie Swarovski cenimy ludzi z pasją, zaangażowanych, takich którzy inspirują i zarażają entuzjazmem swoje otoczenie. Poszukujemy kompetentnych osób chcących pracować w firmie o silnej i rozpoznawalnej marce, za którą stoją wartości wypracowane w 120 letniej historii firmy. Nasza działalność w Gdańsku zakłada w przyszłości rozbudowę zespołów procesowych jak również centrów wiedzy. Jako globalne centrum usług nasz zespół będzie rozwijał i dostarczał kompleksowe rozwiązania biznesowe wszystkim oddziałom firmy Swarovski”, mówi Wojciech Krygowski, Dyrektor Zarządzający Swarovski GBS Hub & Spokes.

Nowa lokalizacja firmy Swarovski będzie powstawała etapowo: dyrektor zarządzający rozpoczął tworzenie niewielkiego zespołu i stopniowe organizowanie prac oddziału. Oficjalne otwarcie stałego biura firmy Swarovski GBS będzie miało miejsce latem 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.