Remontujesz mieszkanie, chcesz pozbyć się starych, zbędnych mebli? Nie wyrzucaj ich. Lepiej przekaż niepotrzebne fotele, sofę czy komodę Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. W razie potrzeby sprzęty te zostaną gruntownie odnowione i zyskają nowego właściciela, którego ucieszy ten dar. 

GSS we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku realizuje projekt „Meble od serca”. Jednym z jego głównych celów jest doposażanie mieszkań i domów rodzin objętych wsparciem MOPR. Zazwyczaj nie jest ich stać na zakup nowego mebla. Darowane: tapczan, stolik czy kuchenne szafki, które są po renowacji, stanowią więc realne wsparcie. Projekt przyczynia się też do aktywizacji zawodowej osób w nim zatrudnionych, np. odnawiających przekazane potrzebującym meble. Realizacja wpisuje się też w trend, by nie wyrzucać niepotrzebnych przedmiotów, ale dawać im drugie życie.

W ramach projektu rocznie otrzymuje wsparcie około 50 rodzin w Gdańsku. Dodatkowo Spółdzielnia przekazuje potrzebującym naczynia, wyposażenie kuchni, pościel.

– To co często wydaje nam się mało funkcjonalne, niemodne i przez to nieatrakcyjne, może znaleźć zastosowanie w wielu domach mieszkańców Gdańska – mówi Katarzyna Littwin, dyrektorka GSS. – Wierzymy w to, że pozornie bezużyteczne przedmioty dla wielu nowych posiadaczy mogą się okazać wprost skarbami. Osoby przez nas wspierane często mają łzy w oczach w momencie przekazywania im doczyszczonych bądź odnowionych mebli. Spółdzielnia realizuje to zadanie od kilku lat i cały czas cieszy się ono bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie najbardziej potrzebne są meble kuchenne, do pokoju: fotele, krzesła i stoliki oraz łóżka, ale raczej mniejsze. Mieszkania, do których wstawiamy meble nie mają dużego metrażu.

Spółdzielnia przyjmuje też pościel, kołdry, poduszki i koce w dobrym stanie. Następnie rzeczy te przekazywane są potrzebującym mieszkankom i mieszkańcom.  

Osoby, które chcą oddać niepotrzebne meble lub inne sprzęty domowe, proszone są o kontakt z GSS od poniedziałku do piątku, pod numerem tel: 881 703 096 lub email: gdagss@wp.pl. Projekt „Meble od serca” jest współfinansowany przez miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.