mat. prasowe

Tytuł najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta  dla Aglomeracji Trójmiejskiej a dla Gdańska główną nagrodę za inicjatywę roku w sektorze publicznym przyznało międzynarodowe jury CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2017. Uhonorowano również trójmiejskie firmy z sektora Business Services. Łącznie pięć nagród odebrała reprezentacja  Województwa Pomorskiego podczas uroczystej Gali, 2 lutego 2017 roku w Warszawie.

mat. prasowe

Gala CEE Awards co roku gromadzi przedstawicieli międzynarodowych firm outsourcingowych, samorządów, a także specjalistów z branży nowoczesnych usług dla biznesu (BSS – Business Services Sector) z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Od pięciu lat wydarzenie to organizowane jest w Warszawie. W tym roku podczas wręczania nagród Województwo Pomorskie było reprezentowane przez przedstawicieli Gdańska, Gdyni, Agencji Rozwoju Pomorza i trójmiejskich firm.

Nagrody, będące wyrazem uznania za wkład w rozwój sektora usług dla biznesu, przyznane zostały w 25 kategoriach. Aż 5 głównych nagród trafiło do Trójmiasta i zlokalizowanych w nim firm.

Dzięki 10 zrealizowanym w 2016 roku przy udziale Invest in Pomerania projektom inwestycyjnym oraz licznym planom rozwoju już zlokalizowanych w Trójmieście firm z sektora usług biznesowych, nagroda w kategorii „Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasta” trafiła właśnie do Aglomeracji Trójmiejskiej. Warto podkreślić, że inwestorzy zadeklarowali stworzenie ponad 1000 miejsc pracy. W tej kategorii Trójmiasto wyprzedziło takie miasta jak Katowice, Poznań i Wrocław.

„Nagroda jest potwierdzeniem atrakcyjności Trójmiasta zarówno  na polskiej jak  i europejskiej mapie najlepszych lokalizacji  dla sektora nowoczesnych usług. Dynamiczny wzrost ilości inwestycji oraz zatrudnienia idzie w parze z przenoszeniem przez inwestorów coraz bardziej skomplikowanych procesów biznesowych wymagających od pracowników coraz wyższych kwalifikacji i umiejętności.  Po raz kolejny Trójmiasto udowadnia,  że jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom globalnych inwestorów z branży usług dla biznesu” – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Inne wyróżnienie trafiło do Miasta Gdańska. Gdańskie Centrum Usług Wspólnych  – jednostka budżetowa utworzona w 2016 roku – została wyróżniona w kategorii „Inicjatywa roku w sektorze publicznym”.

Sukces Trójmiasta to także nagrody przyznane lokalnym inwestorom. Firma PwC otrzymała tytuł „Dostawca najbardziej unikalnych usług” za zlokalizowane w Gdańsku Finansowe Centrum Doskonałości obsługujące procesy związane z zapobieganiem przestępstwom finansowym. Nagrodę otrzymała również firma SII, która została nagrodzona w kategorii „Najlepsze centrum IT”. Szczególne gratulacje należą się Dyrektorowi Zarządzającemu i Wiceprezesowi Polskiego Oddziału State Street Bank. Scott Newman został ogłoszony Managerem Roku.

Sukces Trójmiejskich firm to także sukces zespołu Invest in Pomerania. Firma SII od 2008 roku jest jednym z najważniejszych dostarczycieli usług IT w Trójmieście. Największy spośród wszystkich oddziałów firmy w Polsce zlokalizowany jest właśnie na Pomorzu. Cieszy nas także wyróżnienie dla firmy PwC, której procesy obsługiwane przez gdańskie centrum należą do jednych z najbardziej zaawansowanych na rynku finansowym. Jednocześnie procesy te należą do najbardziej złożonych wśród obsługiwanych na rynku trójmiejskim. Dynamiczny rozwój centrów usług dla biznesu i wzrost kompetencji ich pracowników jest wyraźnym dowodem atrakcyjności trójmiejskiej lokalizacji – podsumowuje Marcin Grzegory, Wicedyrektor zespołu Invest in Pomerania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.