fot. sxc.hu

Już po raz VII rusza edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Powiatu Słupskiego. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez senatora Kazimierza Kleinę. Dodatkową nagrodą będzie publikacja najlepszych wierszy na łamach Gazety Kaszubskiej.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego

  • Konkurs adresowany jest do uczniów słupskich szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Słupskiego. Patronat nad konkursem objęły: Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku i Stowarzyszenie Edukacyjne „Volumin”. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje senator RP Kazimierz Kleina, Gazeta Kaszubska.
  • Celem konkursu jest podkreślenie roli i rangi twórczości poetyckiej w literaturze i życiu, odkrywanie młodych talentów, stwarzanie możliwości publicznych prezentacji.
  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przedłożenie trzech wierszy o tematyce dowolnej w 3 egzemplarzach, w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego wraz z wersją elektroniczną na płycie, które nie były dotąd nigdzie publikowane. Uczestnikami konkursu mogą być osoby niepełnosprawne. Z wierszy przez nich nadesłanych najwyżej oceniony zestaw tekstów zostanie nagrodzony specjalną nagrodą, ufundowaną przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta Słupska ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miejskiego w Słupsku, Beatę Kątnik. Zestaw wierszy napisanych przez osoby niepełnosprawne powinien być oznaczony literą „N” . Wyłonionych pięciu finalistów weźmie udział w gali konkursowej w kwietniu 2014r. w ZSMiL w Słupsku. Spośród ich tekstów wybrane zostaną trzy najlepsze zestawy utworów.
  • Do każdej pracy, opatrzonej pseudonimem, należy dołączyć osobną, zaklejoną kopertę z tym samym pseudonimem, w której powinna się znaleźć informacja o danych osobowych Autora (imię i nazwisko, klasa, dokładny adres szkolny oraz domowy). Zestaw wierszy napisanych przez osoby niepełnosprawne powinien być oznaczony literą „N” . Wiersze oceniać będzie profesjonalne jury, składające się z pisarzy i poetów, m. in. Daniel Odija , Katarzyna Nazaruk oraz nauczycieli j. polskiego, instytucji patronujących konkursowi. Prace bez godła lub oznaczone inaczej oraz niespełniające wymogów nie będą brane pod uwagę.
  • Prace konkursowe należy przynosić do biblioteki ZSM i L w Słupsku od 15.01.2014 r. do 25.03. 2014 r., albo przesyłać na adres szkoły: ZSMiL w Słupsku 76-200 Słupsk ul. Niedziałkowskiego 2, z dopiskiem na kopercie:„Konkurs poetycki” p. Katarzyna Nazaruk (koordynator).
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10.04.2013 r. Na uroczystość finałową uczestnicy i ich opiekunowie przyjeżdżają na własny koszt.
  • Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą będzie publikacja wierszy na łamach Gazety Kaszubskiej.
  • Wszystkie aktualne informacje, a w przyszłości także najlepsze teksty poetyckie uczestników oraz podziękowania osobom, które wesprą naszą inicjatywę, zostaną zamieszczone na stronie internetowej ZSMiL w Słupsku.

Bliższych informacji dotyczących konkursu udziela koordynator Katarzyna Nazaruk, tel. 059-8424831.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.