Słupski PKS jako pierwszy przewoźnik w Pomorskiem wprowadził samodzielną sprzedaż biletów online na wszystkie kursy dalekobieżne.

pks-online
fot. PKS

– Pasażerowie zyskują na wygodzie i finansowo, ponieważ bilety kupione przez nasz portal są w każdym przypadku o 5 zł tańsze, niż kupowane dotąd tylko poprzez stronę pośrednika e-podróżnik – mówi prezes PKS SA w Słupsku Mirosław Kaźmierski.- Niebawem wprowadzimy także sprzedaż elektroniczną regionalnych biletów miesięcznych. Prawdopodobnie jesteśmy dopiero trzecim przewoźnikiem w kraju, prowadzącym sprzedaż e-biletów, ale takie są dzisiaj wymogi nowoczesnych usług.

Wystarczy wejść na www.pks.slupsk.pl i kliknąć „bilety online” w menu na stronie głównej, a potem postępować według prostych wskazówek. Za pośrednictwem stron transakcyjnych dokonujemy wyboru trasy przewozu, terminu oraz taryfy cenowej. Trzeba podać adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko oraz numer telefonu – w celu umożliwienia kontaktu w przypadku zdarzeń losowych, np. awarii autobusu, a w przypadku wyboru biletu w formie SMS-u – w celu wysyłki biletu pod podany numer telefonu. Na koniec akceptujemy regulamin przewozu. Płatność – za pomocą karty lub ePrzelewu; cena taka sama jak w przypadku kupna w kasie.

Wygenerowany bilet należy wydrukować lub mieć jako PDF w urządzeniu mobilnym, np. w komórce; jeżeli ktoś wybrał bilet SMS (dodatkowa opłata 50 gr), powinien posiadać otrzymany SMS w telefonie. Jednak niezależnie od tego kierowcy mają sprzedane w ten sposób bilety w swoich diagramach.

Istnieje możliwość zwrotu (po potrąceniu 10 proc. tytułem opłaty manipulacyjnej) lub zmiany biletu kupionego za pośrednictwem www.pks.slupsk.pl, jednakże najpóźniej godzinę przed odjazdem autobusu z przystanku będącego pierwszym w kursie, którego bilet dotyczy.

PKS Słupsk SA wystawia fakturę VAT w każdym przypadku zakupu biletu online na rzecz firmy, której dane nabywca biletu wysłał na adres przewozy@pks.slupsk.pl wraz ze zgłoszeniem potrzeby otrzymania faktury VAT.

Trzy pierwsze osoby kupiły bilety online słupskiego PKS ze Słupska do Poznania, z Płocka do Warszawy i ze stolicy do Chojnic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.