fot. outsourcingstars.pl

Podczas Gali Outsourcing Stars, 16 stycznia wyróżniono najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się dostawców usług outsourcingowych oraz ich bezpośrednie otoczenie biznesowe. Trójmiasto otrzymało nagrodę w kategorii „Miasto” za największy % przyrost absolwentów kierunków ekonomicznych i informatycznych 2011/2012 vs. 2012/2013. Z kolei firma Transcom Worldwide Poland odebrała nagrodę w kategorii „Call i Contact Center” za największy procentowy przyrost pracowników zatrudnionych na etat 2012 vs. 2013.

fot. outsourcingstars.pl
fot. outsourcingstars.pl – archiwum

– To ważne nagrody dla naszego regionu, które potwierdzają, że Trójmiasto stało się w ostatnim czasie rozpoznawalnym punktem na mapie inwestycyjnej sektorów BPO/SSC i ICT. Jako Invest in Pomerania będziemy dalej wspierać naszych inwestorów, także poprzez współpracę w szerokorozumianych przedsięwzięciach edukacyjnych – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor Invest in Pomerania.

Obecnie Invest in Pomerania zaangażowana jest i patronuje między innymi takim przedsięwzięciom edukacyjnym, jak: BPO Education Center, Start w Przyszłość, czy Edukacja przez Praktykę. Inicjatywa współpracuje także z Politechniką Gdańską oraz Uniwersytetem Gdańskim w celu rozwijania kolejnych ważnych dla naszego regionu specjalizacji.

– Wzrost liczby studentów i absolwentów kierunków związanych z nowoczesnymi usługami biznesowymi jest powiązany z dynamiką rozwoju tego sektora w Trójmieście, a także działaniami władz samorządowych w obszarze tworzenia przyjaznego klimatu inwestycyjnego, wspierania reinwestycji oraz pozyskiwania nowych projektów. Z pewnością możemy się cieszyć, że młodzi ludzie pozytywnie postrzegają ten sektor jako potencjalne miejsce pracy w przyszłości. Dzięki temu już dziś powstają fundamenty przyszłego wzrostu sektora centrów usług biznesowych na Pomorzu – mówi Wojciech Tyborowski, Project Manager z Invest in Pomerania.

Wykształceni absolwenci uczelni wyższych, władający biegle językami obcymi, wybór wysokiej klasy powierzchni biurowych oraz wysoka jakość życia w Trójmieście to tylko niektóre z czynników decydujących o wyborze Pomorza przez inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Jednym z przedsiębiorstw, które skorzystały z możliwości oferowanych przez region jest Transcom Worldwide, wiodąca firma z sektora Customer Relationship Management (CRM). Od 2003 roku oferuje ona wsparcie polskim przedsiębiorstwom w zapewnieniu wysokiej jakości relacji z ich klientami. W 2007 otworzyła ona biuro w Gdańsku gdzie zatrudnia ponad 700 wysokiej klasy konsultantów.

– Bardzo cieszymy się z otrzymanej nagrody, potwierdza ona, że nasz wysiłek nie idzie na marne. Transcom Worldwide Poland to obecnie lider w dziedzinie kompleksowej telefonicznej obsłudze klienta. Udało się nam to osiągnąć dzięki przywiązywaniu najwyższej wagi do wysokiej jakości usług – mówi Marek Szul, Contact Centre Director, Transcom Worldwide Poland.

Z okazji 10 rocznicy obecności na polskim rynku Transcom Worldwide ogłosił ambitny projekt przekształcenia biur w Gdańsku i w Olsztynie w „multilingual-hub” – centrum kompetencji językowych – dzięki któremu możliwe będzie wspieranie międzynarodowych klientów firmy w ich językach ojczystych. W jego ramach konsultanci będą pomagać w obsłudze klientów w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim, francuskim i włoskim, a także w językach skandynawskich. Sukces projektu przełoży się na wzrost zatrudnienia w centrach.

– Ostatnie 10 lat upłynęło pod znakiem intensywnego rozwoju. Stworzenie w Polsce „multilingual-hub” otworzy przed nami kolejne możliwości wzrostu. Jestem przekonany, że następne 10 lat pozwoli nam wytyczyć nowy kierunek w branży – mówi Marek Szul, Contact Centre Director, Transcom Worldwide Poland.

Transcom zatrudnia obecnie w Polsce ponad tysiąc osób, od których pracy zależy sukces firmy. Dlatego firma kładzie duży nacisk na rozwój zawodowy pracowników oraz tworzenie odpowiednich warunków pracy.

– Studentom i absolwentom rozpoczynającym pracę w Transcom oferowane są liczne szkolenia i wsparcie osób bardziej doświadczonych. Najlepsi pracownicy mogą rozwijać się w zagranicznych biurach firmy dzięki programowi Transboarders. Możliwa jest także migracja między biurami w Gdańsku i Olsztynie. Dodatkowo, pracownicy korzystają z bogatego pakietu świadczeń socjalnych, w tym nisko oprocentowanych pożyczek, zapomóg oraz dofinansowania do wypoczynku i rekreacji – mówi Joanna Osińska, Country Human Resources Manager, Transcom Worldwide Poland

Nagroda dla firmy Transcom, to potwierdzenie trendu, że miejsca pracy w sektorze BPO/SSC to nie tylko szansa dla młodych ludzi na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku pracy, ale także na stabilną formę zatrudnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.