fot. sxc.hu

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Sprawdź co lęborskie placówki przygotowały, aby urozmaicić ten wolny czas.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Muzeum

W dniach od 18 stycznia do 2 lutego w Muzeum w Lęborku będzie można bezpłatnie zwiedzać ekspozycje i wystawy. W dni powszednie (tj. od poniedziałku do piątku) o godz. 10.00 i o godz. 13.00 można zwiedzić Muzeum z przewodnikiem. Muzeum poleca wystawę archeologiczną „Odkrywanie przeszłości”, wystawę historyczną dotyczącą historii ziemi lęborskiej od wczesnego średniowiecza po okres lokacji miasta Lęborka przez Zakon Krzyżacki, wystawę etnograficzną prezentującą wnętrze mieszkalne chaty kaszubskiej z przełomu XIX i XX wieku.

Wśród stałych wystaw można jeszcze obejrzeć Gabinet Paula Nipkowa, Gabinet numizmatyczny i pokaźną kolekcję rzeźb i obrazów naszego lokalnego artysty ludowego Alfreda Lubockiego.

W Galerii Strome Schody prezentowana jest wystawa czasowa „Adam i Ewa w sztuce ludowej”. Udostępnione będą również dwie baszty: baszta nr 24 (ul. Derdowskiego) prezentująca broń i uzbrojenie z XIV wieku oraz baszta nr 27 (ul. Basztowa), w której znajduje się niewielka ekspozycja ukazująca sztukę ludową Kaszub oraz ziołolecznictwo uprawiane na terenie Kaszubszczyzny. W piwnicach Muzeum można będzie obejrzeć film z animacją 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka”.

Centrum Sportu i Rekreacji

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku w okresie ferii zimowych stawiając na sportowy tryb życia organizuje szereg turniejów: Halowy Turniej Piłki Nożnej, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Mini Siatkówki, Turniej „Koszykarskie Trójki” oraz Turniej Tenisa Ziemnego. Wszelkie informacje dotyczące poszczególnych turniejów znajdują się na stronie lęborskiego CSiR.

Ponadto w ferie bilety na pływalnie „Rafa” dla dzieci i młodzieży w cenie 5 zł.

Biblioteka Miejska

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza dzieci z klas IV-VI klas podstawowych na ferie pn. „Niezwykłe podróże”. Zajęcia będą odbywać się codziennie w godzinach od 11.00 do 13.00. Zapisy przyjmowane są do 17 stycznia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, tel. 59 8622307. W programie m.in. gry i zabawy integracyjne, warsztaty decoupage, dzień portugalski i spotkanie z wolontariuszem z Portugalii Carlosem, dzień francuski i spotkanie z wolontariuszką z Francji Dorotą oraz Teatr Duet z Krakowa w przedstawieniu “Dziadek do orzechów” i warsztaty teatralne.

Lodowisko

W okresie ferii zimowych miejskie lodowisko na Pl. Piastowskim jest bezpłatne dla wszystkich. Odpłatne jest tylko wypożyczenie łyżew 3 zł dla dzieci i młodzieży i 5 zł dla dorosłych. Lodowisko czynne jest od godz.9.00 do 14.00 i od 15.00 do 20.00.

Kino Fregata

Również lęborskie kino przygotowało dla dzieci i młodzieży specjalne przedpołudniowe seanse. Podczas ferii będzie można obejrzeć animację „Skubani” (3D i 2D), „Krainę lodu” (3D), „Robaczki z zaginionej krainy” (2D i3D) oraz „Największy z cudów” (3D).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.