niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Muzeum Lębork

Tag: Muzeum Lębork

Europejskie Dni Dziedzictwa w lęborskim Muzeum

Przed nami kolejna, już XXII edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Tegoroczne hasło tego wyjątkowego wydarzenia brzmi „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Muzeum w Lęborku zaprasza do zwiedzania wystaw w dniach 13 i 14 września.

Niezwykłe znalezisko w samym centrum Lęborka

Robotnicy budowlani natrafili na prawdziwy skarb – zakopany w ziemi olbrzymi sejf. Już wstępne oględziny pokazały, że szafa pancerna z początków ubiegłego stulecia kryje wiele kosztowności.

Ferie w Lęborku. Sprawdź co będzie się działo

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Sprawdź co lęborskie placówki przygotowały, aby urozmaicić ten wolny czas.

Lęborskie Muzeum zaprasza na wystawę

W Muzeum w Lęborku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa prezentowana będzie niezwykle bogata kolekcja zabytków archeologicznych. Wystawę będzie można oglądać w dniach 7-8 września. Wstęp bezpłatny.

Uszyj sobie maskotkę w lęborskim muzeum

W ramach programu "CHILDHOOD. Remains and heritage. DZIECIŃSTWO. Z przeszłości w przyszłość" w lęborskim muzeum odbędą się warsztaty szycia maskotek i zabawek "Szmaciankowe mini zoo".

Muzeum zaprasza na warsztaty teatralne

Warsztaty artystyczno-teatralne "Teatr lalek, teatr bajek" na zimowe ferie w Lęborku proponuje miejskie Muzeum. Zwieńczeniem przygotowań będzie spektakl lalek "Czerwony kapturek" w wykonaniu uczestników zajęć.

O pszczołach i pszczelarstwie w lęborskim muzeum

Muzeum w Lęborku zaprasza na wystawę o historii pszczelarstwa "Wędrowne dzieci martwej krowy", na której przedstawione zostaną także wierzenia dotyczące pszczół.

Średniowieczna Noc Muzeów w Lęborku

Już w najbliższy weekend Muzeum w Lęborku, Lęborskie Bractwo Historyczne oraz Urząd Miejski w Lęborku zapraszają do udziału w średniowiecznej Nocy Muzeów. W tym roku Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem "Polowanie na czarownice".
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...