fot. RCM

Przez ostatnie dwa tygodnie Regionalne Centrum Młodzieży prowadziło zajęcia dla dzieci i młodzieży, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku. Mimo zaplanowanych wcześniej 25 miejsc, zainteresowanie zajęciami było tak duże, że uczestniczyło w nich nawet 40 dzieci.

fot. RCM
fot. RCM

W pierwszym tygodniu ferii odbyły zajęcia integracyjne, warsztaty socjoterapeutyczne oraz z profilaktyki uzależnień. Podopieczni wzięli udział w konkursie tematycznym na reklamę antyuzależnieniową oraz w zajęciach z decoupage, plastycznych i wspólnym wyjściu do kina.

– Dzieci chętnie uczestniczyły w zaplanowanych atrakcjach, wzbogaciliśmy program spotkaniami z Wolontariuszami zagranicznymi z Włoch, Francji i Gruzji. Mamy nadzieję, że to rozbudzi w młodzieży ciekawość świata i zachęci ich do poznania innych kultur – mówi Hanna Janczak, prezes Regionalnego Centrum Młodzieży.

W trakcie drugiego tygodnia ferii zajęcia prowadzili profesjonalni animatorzy. Chociaż przeważały zabawy ruchowe to dzieci mogły również wykazać się wiedzą w trakcie zajęć intelektualnych. W przedostatnim dniu odbyła się integracja podczas balu przebierańców. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał paczkę zawierająca przybory szkolne i słodycze.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasto Lębork oraz Regionalnego Centrum Młodzieży.

Regionalne Centrum Młodzieży w Lęborku prowadzi działalność m.in. w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania wśród młodzieży. Fundacja prowadzi także Międzynarodowy Klub Wolontariusza, zrzeszający młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać, zdobywać nowe doświadczenia oraz poznawać świat. Siedziba organizacji mieści się w dawnym biurowcu ZWAR przy ul. Krzywoustego 1 w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.