fot. GCKiP w Kobylnicy

15 listopada o godz. 19.00 w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbędzie się koncert Jacka Wójcickiego.

fot. GCKiP w Kobylnicy
fot. GCKiP w Kobylnicy

Jacek Wójcicki- Aktor i śpiewak o silnej tenorowej barwie głosu. Jeden z członków krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Na swoim koncie ma także rolę Pana Jacka w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Dla dzieci – na zawsze pozostanie już uwielbianym Panem Tenorkiem.

Urodził się 21 stycznia 1960 roku w Krakowie. Skończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Od 1982 roku, przez dziewięć lat występował na deskach krakowskiego Teatru Słowackiego. W między czasie – pojawiał się także w serialach, filmach oraz kabaretach. Jest członkiem nieformalnej grupy, zwanej Piwnicą pod Baranami.

W 1986 roku został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a rok później – zdobył laury na Festiwalu w Opolu.

W latach 1992 – 1997 można było oglądać go w nowej serii Kabaretu Olgi Lipińskiej, gdzie grał rolę Pana Jacka. Śpiewał także piosenki do tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W telewizji stworzył barwną postać Pana Tenorka w programie dla dzieci.

Chętnie wykonuje także piosenki na potrzeby seriali oraz filmów, jak choćby – „Konie Apokalipsy”, „Szpital na perypetiach” czy „Ostatni dzwonek”.

Bilety w cenie: 40zł./1os. 70zł/2os. do nabycia w kasie GCKiP w Kobylnicy ul. Wodna 20/4 sekretariat Ip.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.