sobota, 2 grudnia, 2023
Strona główna Tagi Kobylnica

Tag: Kobylnica

W Kobylnicy wydano nowy tomik poezji. Autorami są osoby związane z...

Na półkach Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy pojawiła się nowa, wyjątkowa publikacja. Jest nią tomik poezji, której autorami są osoby związane z Gminą Kobylnica. Uroczysta promocja tomiku odbyła się 27 kwietnia br.

Kolejna gwiazda wystąpi na kobylnickiej scenie! Tym razem będzie to zespół...

Przez krytyków cenieni za umiejętne łączenie różnych gatunków muzycznych, utrzymując przy tym własny i niepowtarzalny styl. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień. Tym razem na deskach sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji pojawi się polski zespół Lao Che.

Agnieszka Chylińska zaśpiewa podczas Dni Kobylnicy!

Do listy gwiazd, które zdążyły już wystąpić w Gminie Kobylnica, niebawem będzie można dopisać kolejne nazwisko. Artystkę charyzmatyczną, która na swoim koncie ma sporą liczbę przebojów znanych i cenionych przez wszystkie pokolenia. Gwiazdą tegorocznych Dni Kobylnicy będzie Agnieszka Chylińska. Plenerowy koncert gwiazdy odbędzie się 27 maja i stanowić będzie jeden z elementów programu tegorocznych Dni Kobylnicy.

Młodzi recytatorzy zjechali do Kobylnicy [FOTO]

44 uczniów wzięło udział w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Obcojęzycznej Poezji Miłosnej, który odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

TeleOpieka także dla mieszkańców Kobylnicy

Z inicjatywy wójta Leszka Kulińskiego, gmina Kobylnica rozpoczęła współpracę z Polskim Centrum Opieki - operatorem nowoczesnego systemu wzywania pomocy. Teleopieka jest nową usługą dającą możliwość wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.

W szopie miał ponad 900 porcji marihuany

Policjanci ze Słupska zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany na jednej z posesji w gminie Kobylnica. Z narkotyków można wyprodukować nawet 900 działek dilerskich. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali 32-letniego mieszkańca tej gminy. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Najważniejsze discopolowe wydarzenie roku już 3. lipca!

Jubileusze zespołów Weekend i Trubadurzy. Wielki powrót Shazzy na antenę Polsatu oraz zaskakujące duety, czyli Disco Hit Festiwal Kobylnica 2015 już 3. lipca w Kwakowie oraz na antenach Polsatu i Disco Polo Music. Festiwal jest imprezą niebiletowaną, a na uczestników czeka również wiele atrakcji pozamuzycznych. Festiwal poprowadzą Michał Migała i Robert Jarek (Mykee).Start o godzinie 18.00. W tym roku po raz pierwszy organizowane są także specjalne autokary festiwalowe z całej Polski.

Ze stołka na stołek. Były starosta słupski został sekretarzem gminy Kobylnica

Sławomir Ziemianowicz były starosta powiatu słupskiego został sekretarzem gminy Kobylnica. Zdaniem komisji konkursowej najlepiej rozwiązał egzamin testowy oraz wypadł lepiej od swojej konkurentki Marii Matuszewskiej w rozmowie kwalifikacyjnej.

50-latek w kieszeni miał nielegalną amunicję

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali 50-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono 8 sztuk amunicji kal 20 i 9 mm. Mieszkaniec gminy Kobylnica, został już przesłuchany i usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Poeci z regionu prezentowali swoje dzieła. Druga edycja Biesiady Poetyckiej

Tegoroczna, druga już edycja Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy z Turniejem Jednego Wiersza, przyciągnęła masę ludzi, którzy maja skłonność do przelewania myśli na papier. Jak podkreśla organizator Katarzyna Nazaruk, impreza tego typu ma również integrować środowisko lokalnych twórców i tych z spoza regionu słupskiego. Impreza odbyła się pod patronatem senatora Kazimierza Kleiny, starosty słupskiego Sławomira Ziemianowicza oraz wójta gminy Kobylnicy, Leszka Kulińskiego. Gazeta Kaszubska sprawowała patronat medialny nad wydarzeniem.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...