fot. policja.pl

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali mężczyznę, który w jednym z miejscowych kościołów ukradł biżuterię oraz datki ze szkatułki z ofiarą dla ubogich. Złodziejem okazał się 21 letni słupszczanin. Mężczyzna, trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

O kradzieży biżuterii i pieniędzy ze szkatułek z ofiarą na datki kościelne, zawiadomił słupskich policjantów proboszcz jednej z parafii kościoła osiedla Niepodległości. Duchowny w poniedziałek przed południem zauważył młodego mężczyznę, którego zachowanie wydało mu się podejrzane. Mężczyzna rozglądał się na boki i był wyraźnie zdenerwowany. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że 21 latek ukradł biżuterię zawieszaną przez wiernych w kościelnych gablotach zwanych „wotą”. W trakcie rozmowy z księdzem i policjantami sprawca przyznał się, że ukradł także ze szkatuły kościelnej pieniądze będące datkami dla ubogich. Znajdowało się tam blisko 300 złotych w drobnych kilkuzłotowych monetach.

Łączna wartość strat jaką wycenił duchowny to ponad 6 tysięcy złotych.

Zatrzymany 21 latek trafił do policyjnego aresztu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

 1. Dutki z datków…
  Wprzódy, o duchowny, nim oskarżyłbym młokosa, sprawdziłbym jego … kondycję finansową. A nuż datki trafiłyby właśnie do adresata?
  A a’propos zarzutów, okazuje się, że:
  … okazał się 21 letni słupszczanin … >>> … 21-letni
  … Kiedy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że 21 latek ukradł biżuterię zawieszaną przez wiernych w kościelnych gablotach zwanych „wotą” …
  >>>
  … policjanci, okazało […] 21-latek […] gablotach, zwanych „wotami” …
  … na datki kościelne, zawiadomił [zdanko i tak kalekie]
  >>> … kościelne zawiadomił
  … wartość strat jaką wycenił duchowny to ponad … >>> strat, jaką […] duchowny, to …
  ***
  Jestem wyraźnie zdenerwowany, czekając na czytanie 3. czytanki dla nie-Kaszeby…
  A niech tam, raz kozie po rogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.