fot. materiał prasowy

Rozpoczyna się nowa edycja konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie fabularyzowanego, „pełnometrażowego” komiksu o Powstaniu w formie liczącego 46 lub 54 strony albumu. Premiera zwycięskiej pracy odbędzie się w ramach przyszłorocznych obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

fot. materiał prasowy
fot. materiał prasowy

Organizatorzy pozostawiają autorom swobodę twórczą w ujęciu tematu i wyborze motywu przewodniego i czekają na prace zainspirowane historią Powstania Warszawskiego, losami jego świadków i uczestników, w tym także ich próbami odnalezienia się w trudnej, powojennej rzeczywistości. Inicjatorzy zachęcają również do zgłębiania tematu w sposób nieoczywisty oraz poruszania wątków dotychczas niepodejmowanych w powstańczych komiksach.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie od 6 do 10 plansz, stanowiących fragment dłuższej opowieści, do której należy dołączyć streszczenie całości komiksu.

W jury zasiądą m.in. Tomasz Bagiński, Jacek Dukaj, Zbigniew „KAS” Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak i Przemysław „Trust” Truściński.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie internetowej: konkurskomiksowy.1944.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.