fot. GK

1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W mieście odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących obchodom 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Honorowy Patronat nad słupskimi uroczystościami objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

fot. GK
fot. GK

PROGRAM

29 lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza na Słuchowisko – Zakazane piosenki. Będzie to spotkanie audiowizualne połączone z podróżą muzyczną do lat 40. XX wieku.

30 lipca także w słupskiej bibliotece odbędzie się Debata Oksfordzka – Czy współczesne społeczeństwo byłoby gotowe wziąć udział w Powstaniu? Uczestnicy debaty wymienią się argumentami dotyczącymi współczesnego społeczeństwa, jego postaw obywatelskich i poczucia patriotyzmu.

1 sierpnia w godz. 10.00 – 13.00 odbędzie się Happening: Słupskie ślady Powstania. Na mieście pojawią się rekonstruktorzy w mundurach, którzy będą zachęcali mieszkańców do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych. Podczas happeningu kolportowana będzie gazeta okolicznościowa „Goniec wieczorny”, w której zawarte będą m.in. informacje dotyczące pominka Powstańców Warszawskich w Słupsku, jego historii i genezy powstania, sytuacji na świecie i w okupowanej Warszawie w roku 1944.

1 sierpnia w godz. 15.15 – 17.45 na placu Powstańców Warszawskich odbędą się główne uroczystości związane z 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Odczytany zostanie Apel Pamięci, delegacje państwowe oraz samorządowe złożą wiązanki pod pomnikiem. O godz. 16.30 rozpocznie się inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcyjnych.

2 sierpnia w Kinie Rejs odbędzie się projekcja filmu „Miasto 44” – pokaz jest zamnknięty, ilość miejsc ograniczona, wejsciówki będą rozdawane podczas uroczystości 1 sierpnia pod pomnikiem Powstańców Warszawskich.

Od 27 sierpnia do 15 września na ul. Nowobramskiej zainteresowani będą mogli podziwiać wsytawę plenerową: Słupskie ślady powstania – ekspozycja prac dotycząca budowy w Słupsku pierwszego w Polsce pomnika Powstańców Warszawskich. Zdjęcia nie były dotąd publikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.