fot. KMP Słupsk

Prawie kilogram marihuany o wartości ponad 20 tysięcy złotych zabezpieczyli w piątek kryminalni z Komendy Miejskiej w Słupsku. W związku ze sprawą zatrzymany został 26 letni mieszkaniec tego miasta. Za handel, posiadanie znacznych ilości środków odurzających zatrzymany słupszczanin usłyszał zarzuty. Na wniosek Policji i Prokuratora słupszczanin na dwa miesiące trafił do aresztu. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, z wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie Słupska przebywa mężczyzna zajmujący się handlem narkotykami. Prowadząc w tej sprawie czynności, śledczy podczas przeszukania mieszkania należącego do 26 letniego słupczanina, zabezpieczyli ukryte w szafach 4 zafoliowane paczki z suszem roślinnym oraz słoik wewnątrz którego znajdowało się 30 poporcjowanych zawiniątek. Badania testerami narkotykowymi potwierdziły, że znajduje się tam blisko kilogram marihuany. Jak wstępnie oszacowali śledczy, z zabezpieczonych narkotyków przestępcy mogliby by wyprodukować nawet kilka tysięcy porcji narkotyków o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Zatrzymany 26 letni właściciel mieszkania trafiły do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi. Decyzją Sadu Rejonowego w Słupsku, na wniosek Policji i Prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności W związku ze sprawą śledczy zatrzymali już kolejna osobę. To 18 letni słupszczanin, który jak ustalili policjanci regularnie nabywał narkotyki.

Postępowanie w tej sprawie ma charakter rozwojowy i niewykluczone że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.