fot. GK

Dzisiaj w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej z udziałem szefa powiatu słupskiego PO Zbigniewa Konwińskiego oraz radnych Beaty Chrzanowskiej i Zdzisława Sołowina. Konferencja dotyczyła wdrożenia w życie programu Familijny Słupsk oraz sposobu jego finansowania. Poseł Konwiński promował projekt Familijny Słupsk razem z żoną i dziećmi.

fot. GK
fot. GK

Projekt Familijny Słupsk adresowany jest do mieszkańców Słupska. Z oferty projektu mogą korzystać rodziny posiadające na utrzymaniu jedno lub więcej dzieci, samotni rodzice oraz rodziny zastępcze. Ma on charakter przekrojowy – łączący w sobie zarówno działania sfery edukacji, kultury, sportu oraz pomocy społecznej. Istotą projektu jest integracja działań wszystkich przedmiotów publicznych, społecznych i prywatnych, których istotą jest prowadzenie różnej działalności na rzecz dzieci i rodziców.

Ważnym elementem projektu jest dokonanie zmiany w sposobie formułowania oferty przez placówki miejskie – tak, by w większym aspekcie oferowały one zajęcia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla ich rodziców i opiekunów.

Projekt ma duży potencjał rozwoju dzięki angażowaniu partnerów zewnętrznych – m.in. organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych. Jest on wstępem do budowania przyjaznego rodzinie miasta oraz partnerstwa publiczno-społeczno-prywatnego, dla którego podstawowym celem jest wysoka jakość usług na rzecz rodzin, adekwatna do ich potrzeb życiowych.

Projekt Familijny Słupsk ma zostać pokryty ze środków, które były przeznaczane na funkcjonowanie  Izby Wytrzeźwień w Słupsku. Projekt uchwały ma być poddany konsultacjom społecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.