fot. gk

Krystyna Danilecka – Wojewódzka straci swoje miejsce w Radzie Miejskiej w Słupsku. Na najbliższej sesji radni podejmą uchwałę o wygaszenie mandatu radnej.

fot. gk
fot. gk

Jak dowiedzieliśmy się od przewodniczącego Rady Miejskiej w Słupsku Zdzisława Sołowina, radna Krystyna Danilecka – Wojewódzka korzysta z mienia gminnego na potrzeby firmy Nord Express, której jest współwłaścicielem. Na najbliższej sesji radni podejmą uchwałę o wygaszenie mandatu. Radna może odwołać się do Sądu, jednak najprawdopodobniej tego nie zrobi, bo już pogodziła się z porażką.

Zobacz więcej: Czarne chmury nad słupską radną>>>

Na miejsce radnej zostanie powołany Kazimierz Czyż, który uzyskał w wyborach samorządowych w 2010 największą ilość głosów tuż za Krystyną Wojewódzką.

– Wszyscy jesteśmy zaskoczeni tą sprawą, że przez tyle lat radna bagatelizowała i nie brała pod uwagę swojej sytuacji prawnej. Ustawa o samorządzie gminnym jest dosyć bardzo rygorystyczna, przez co wiele osób nie może sprawować funkcji publicznych i przez to ciekawi i doświadczeni ludzie odchodzą z samorządu. – komentuje Marek Biernacki wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Pani Wojewódzka ma na imię KRYSTYNA, owszem, ale pierwszy człon nazwiska to DANILECKA, a nie DANIELECKA…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.