Spłonął dom w Żelazie w gminie Smołdzino. Sześcioosobowa rodzina straciła dach nad głową.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Żelazo doszło do pożaru połowy dwurodzinnego domu mieszkalnego. Przyczyną pożaru było użycie łatwopalnego płynu podczas rozpalania w piecu, czym zajmowało się jedno z mieszkających tam dzieci. Pożar szybko rozprzestrzenił się w mieszkaniu, szczególnie na drewnianym poddaszu.

W akcji ratowniczej uczestniczyły cztery jednostki straży pożarnej, jednak nie udało się ocalić połowy budynku. Bez dachu nad głową pozostała samotna matka z pięciorgiem dzieci. Mieszkanie sąsiadów nie spłonęło, ale zostało zalane podczas akcji gaśniczej, co również uniemożliwia pozostanie w tym domu.

Poszkodowani skorzystali z pomocy rodziny, zaś ich sąsiedzi czekają na mieszkanie zastępcze od Agencji Nieruchomości Rolnych.

1 KOMENTARZ

  1. ale już nikt nie napisał, że starsza pani co mieszkała oboko tez straciła jeden pokój na górze,spłonął dach domu i całe mieszkanie jest czarne od dymu i cały jest zalany oraz wszystkie rzeczy trzeba z tamtąd wyrzucić!!! Tylko gmina włazi w d.. tym co zawinili a nie poszkowowanej 88-letniej kobiecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.