fot. Urząd Morski w Słupsku

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke spotkał się w Ustce i Darłowie ze środowiskiem rybackim Pomorza Środkowego. Tematem spotkania była aktualna sytuacja w rybołówstwie oraz stan realizacji Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013, oraz perspektywy budżetu 2014-2020.

fot. Urząd Morski w Słupsku
fot. Urząd Morski w Słupsku

Według przedstawionej informacji stan realizacji funduszu rybackiego kształtuje się na poziomie 70% (przy 50% zrealizowanych płatności). Główne tematy poruszane przez rybaków to przełowienia tzw. paszowe (śledź i szprot), funkcjonowanie rynku rybnego, stan zasobów Bałtyku oraz paliwa żeglugowe. W tych tematach planowane jest osobne spotkanie Ministra ze środowiskiem.

Projektowe wsparcie w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego 2014-2020 dla rybołówstwa morskiego zakłada m.in. inwestycje w portach i miejscach wyładunku w celu podnoszenia jakości wyładowywanych produktów, zwiększenie efektywności energetycznej, przyczynianie się do ochrony środowiska lub poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy oraz współpracę z naukowcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.