fot. Urząd Gminy Słupsk

Wojewoda zwrócił się do Premiera o wyznaczenie osoby pełniącej funkcję Wójta Gminy Słupsk oraz rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów.

fot. Urząd Gminy Słupsk
fot. Urząd Gminy Słupsk

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, w dniu 5 lutego, zwrócił się do Premiera z prośbą o wyznaczenie – w trybie art. 28 f ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, osoby pełniącej funkcję Wójta Gminy Słupsk – do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. Wskazana została kandydatura Pani Barbary Dykier, pełniącej funkcję Skarbnika Gminy Słupsk – informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego.

Wojewoda Pomorski 27 grudnia 2012 roku wydał zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśniecie mandatu wójta, które dostarczono panu Mariuszowi Chmielowi i radzie Gminy Słupsk w dniu 2 stycznia br. W zawiązku z tym termin na zaskarżenie zarządzenia minął 1 lutego br., jednak z uzyskanych informacji wynika, że nie zostało ono zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wobec tego faktu, Wojewoda Pomorski zwrócił się również do Premiera, o wydanie stosownego rozporządzenia w sprawie przedterminowych wyborów Wójta Gminy Słupsk – dodaje Nowak.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.