mat. prasowe

Pracowało nad nią ponad 200 naukowców przez pięć lat. Większość haseł ma swoich własnych autorów, którzy specjalnie na rzecz encyklopedii prowadzili badania. Liczyć będzie 1080 stron, zawierać cztery tysiące haseł, 1600 ilustracji i zdjęć.

mat. prasowe

Encyklopedia Gdańska to wielkie przedsięwzięcie edytorskie i naukowe w dziejach piśmiennictwa gdańskiego: pierwsze w historii Gdańska całościowe kompendium wiedzy, ukazujące wszechstronny obraz miasta od zarania dziejów do współczesności. Powstało pod   kierownictwem redaktora naukowego prof. Błażeja Śliwińskiego i redaktora prowadzącego Jarosława Mykowskiego. Koordynacją projektu oraz wydaniem zajęła się Fundacja Gdańska.

Encyklopedia Gdańska ukaże się na rynku księgarskim 26 listopada 2012 r. w cenie 89 złotych. Jest dziełem niekomercyjnym (jej cena nie uwzględnia kosztów pracy autorów, zdjęć i ilustracji; zawiera tylko koszt wydruku, papieru, oprawę i marżę księgarską). Projekt będzie promować kilkunastu ambasadorów, m.in. Andrzej Wajda, Dariusz Michalczewski, Andrzej Januszajtis czy Krzysztof Skiba.

Uroczysta gala inauguracyjna odbędzie się 24 listopada 2012 r. w Dworze Artusa. Gościem specjalnym uroczystości  będzie prof. Timothy Snyder z Yale University, który wygłosi przemówienie o roli Gdańska w przełomowych momentach historii Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.