fot. Maksymilian Rigamonti/www.wprost.pl

W filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa” zagra znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna Dorota Wellman. Wcieli się w rolę słynnej działaczki solidarności Henrykę Krzywonos. Wellman wzięła udział w zdjęciach realizowanych w Gdańsku.

fot. Maksymilian Rigamonti/www.wprost.pl

Dorota Wellman była zaskoczona propozycją zagrania w filmie. Niemniej jednak czuje wyróżnienie i zadowolenie. Postać Henryki Krzywonos uważa za bohaterkę naszych czasów. – Kiedy zadzwoniono do mnie z propozycją zagrania w filmie Andrzeja Wajdy, pomyślałam, że  ktoś robi sobie ze mnie żarty – śmieje się Dorota Wellman. – Dopiero po dłuższej chwili zdałam sobie sprawę, że propozycja jest jak najbardziej poważna. Do tej pory  czuję się zaskoczona. – Zagranie Heni – którą prywatnie  mam szczęście dobrze znać – to dla mnie duże wyzwanie, zaszczyt, a także życiowa przygoda. Dziennikarka nie uważa się za zawodową aktorkę, nie zamierz tez nikogo naśladować. – Mam nadzieję, że uda mi się symbolicznie  „podegrać” słynną maszynistkę czasów PRL-u.

fot. Marcin Makowski/www.filmwalesa.pl

Według Doroty Wellman podobieństwa do Henryki Krzywonos w jej przypadku są dwa fizyczne i psychiczne. – Mamy podobne poczucie humoru, charyzmę, a także  diabelski charakter – stwierdza. – Co ciekawe, dzięki występowi w filmie „Wałęsa” nauczyłam się jeździć zabytkowym tramwajem z lat 70-tych. Proszę mi wierzyć, do prostych zadań wcale to nie należy. Doprawdy, nigdy nie przypuszczałabym, że w moim życiu spotka mnie taka niezwykła przygoda!” Premiera filmu planowana jest na drugą połowę 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.