fot. sxc.hu

Słupscy emeryci przechodzą specjalne szkolenie jak nie dać się zwieść oszustom. W zajęciach zorganizowanych przez opiekę społeczną i policję bierze udział kilkaset osób w podeszłym wieku.

fot. sxc.hu

Irena Złoch ze Słupska na długo zapamięta pokaz bielizny i pościeli podczas, którego nieświadomie zawarła umowę kredytową. Umowę która kosztowała biedną emerytkę kilka tysięcy złotych.

Równie częstym sposobem oszukiwania osób starszych jest tak zwana metoda „na wnuczka”. Każdego roku tylko w Słupsku ofiarami oszustów jest kilkuset osób w podeszłym wieku. Policja wciąż poszukuje fałszywego kominiarza okradającego mieszkania, kilku fałszywych wnuczków, sprzedawców okien i drzwi.

Aby powstrzymać falę przestępstw pracownicy opieki społecznej wspólnie z policją postanowili rozpocząć szkolenia emerytów podczas, których poznają oni wszystkie sztuczki oszustów.

W szkoleniu emerytów biorą udział nie tylko policjanci, ale także rzecznik praw konsumenta, który przypomina – nie tylko emerytom – że każdą zawartą w domu umowę możemy rozwiązać w ciągu dziesięciu dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.