fot. akademiabajkikaszubskiej.pl

W niedziele, 16 września na Rynku Miasta w Kościerzynie odbędzie się Bajkowy Festyn Rodzinny, który zainauguruje kampanię społeczną Kaszubskie Bajania. Start o godzinie 14.00.

fot. akademiabajkikaszubskiej.pl

Program przewiduje szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wszystkie dzieci będą miały możliwość spotkania z bohaterami kaszubskich bajek oraz wysłuchania opowieści z nimi związanych. Będą również gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz konkursy z nagrodami, bajkowe malowanie oraz występy zespołów dziecięcych. Dla dorosłych natomiast organizatorzy przygotowali stoiska regionalnych twórców i rzemieślników, wyroby ludowe, kaszubską kuchnię i stoiska z książkami.

Dla wszystkich uczestników zaśpiewają reprezentanci Kaszub z programu „Bitwa na Głosy”. Ponadto podczas festynu odbędzie się promocja płyty na której usłyszymy głosy kaszubskich aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy oraz przedstawicieli Kościoła i nauki czytających bajki po kaszubsku. W tym roku będziemy mogli zapoznać się z interpretacją kaszubskich bajek w wykonaniu m.in. Rudiego Schubertha, Krzystofa Skiby, czy Angeliki Cichockiej.

Płyta ta wraz z zaplanowanymi spotkaniami będzie głównym elementem kampanii Kaszubskie Bajania, która ma na celu podniesienie naszej świadomości o roli czytania dzieciom. Kampania ma zachęcić rodziców, opiekunów i wychowawców do czytania dzieciom bajek po kaszubsku. Ma też promować kaszubską twórczość: bajki,
podania, baśnie i legendy.

Organizatorami imprezy są Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Radio Gdańsk, Burmistrz Miasta Kościerzyna oraz Centrum Kultury i Sportu im. Józefa Wybickiegow Kościerzynie,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.