mat. prasowe

14 lipca (w sobotę) o godzinie 16.00, w Sopocie,  na ogrodzeniu kawiarni festiwalowej LET’S ART CAFE, na Molo przy słynnej fontannie, odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej znanej podróżniczki i redaktor naczelnej magazynu National Geographic Polska Martyny Wojciechowskiej, która będzie gościem specjalnym wernisażu.

mat. prasowe

Wielkoformatowe zdjęcia przedstawiają niezwykłe bohaterki popularnej serii dokumentalnej Martyny dla telewizji TVN „Kobieta na krańcu świata”. Fotografie opowiadają historie wyjątkowych kobiet, które Martyna poznała w ciągu ostatnich czterech lat w podróży.

Oto, co Martyna mówi o wystawie: „Program „Kobieta na krańcu świata”, który zaczęłam realizować dla telewizji TVN w 2009 roku uwrażliwił mnie na problemy słabszej części świata (…) Sytuacja kobiet w różnych częściach globu nadal jest dramatyczna. Statystycznie mamy znacznie gorszy dostęp do edukacji, opieki medycznej i prawnej. W wielu regionach jesteśmy obywatelami drugiej kategorii. W Afryce kobiety nadal są obrzezane, w Indiach i wielu krajach muzułmańskich zabijane w imię honoru rodziny lub kiedy się znudzą mężowi. W niemal całej Ameryce Południowej kobiety są ofiarami przemocy domowej, w Chinach 5 milionów kobiet rocznie usuwa ciążę, gdy okazuje się, że mają urodzić córkę. Właśnie dlatego kobiety zasługują na to, by pozwolić im mówić pełnym głosem. (…)  Życie jest dziwniejsze niż fikcja. Przekonałam się o tym wielokrotnie podczas realizacji programu (…) Losy moich bohaterek okazały się zadziwiające, fascynujące, inspirujące…  Z całego serca dziękuję każdej napotkanej Kobiecie za to, że opowiedziała mi swoją historię.”

Wystawa „Kobieta na krańcu świata. Cztery lata inspirujących podróży” towarzyszy festiwalowi Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2012. Znakomicie wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Sopotu. Wystawa ma charakter otwarty dla wszystkich spacerujących po sopockim molo zarówno w dzień, jak i w nocy, zdjęcia będą specjalnie podświetlane. Wystawę będzie można oglądać aż do 5 sierpnia.

Patronem wystawy jest Roaming Orange Travel, patronami medialnymi Telewizja TVN i magazyn National Geographic Polska. Wystawę wspiera LET’S ART CAFE i Kąpielisko Morskie Sopot. Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Sopotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.