mw.mil.pl

Śmigłowiec Marynarki Wojennej uczestniczył dzisiaj (wtorek, 6 marca) w akcji ratowniczej na Bałtyku. Pomocy potrzebował mężczyzna na jednostce wędkarsko-turystycznej „Nereida”, znajdującej się około 15 mil morskich na północ od Rozewia. Został on podjęty przez załogę śmigłowca, przetransportowany na ląd i przekazany obsadzie karetki pogotowia.

Kilka minut po godzinie 09:00 służby operacyjne Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni, że pomocy na morzu potrzebuje nieprzytomny mężczyzna na jednostce wędkarsko-turystycznej „Nereida” znajdującej się ok. 15 mil morskich (28 kilometrów) na północ od Rozewia. Do akcji ratowniczej skierowano śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej W-3RM „Anakonda” dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. Jednocześnie Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa skierowała w rejon swoją jednostkę nawodną m/s „Bryza” z Władysławowa do asysty w prowadzeniu akcji.

mw.mil.pl

Po niespełna 15 minutach od wystartowania śmigłowiec osiągnął rejon akcji i załoga „Anakondy” rozpoczęła manewr podjęcia mężczyzny na pokład maszyny. Na jednostkę wędkarsko-turystyczną zszedł ratownik pokładowy i lekarz. Potrzebujący pomocy mężczyzna był już przytomny i uskarżał się na ból brzucha. Po podjęciu chorego na pokład, śmigłowiec rozpoczął powrotny lot w kierunku lądu. O godzinie 10:09 „Anakonda” wylądowała na lotnisku MW w Gdyni Babich Dołach. Załoga śmigłowca przekazała mężczyznę w stanie stabilnym, dobrym obsadzie karetki pogotowia.

mw.mil.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.