fot. Marynarka Wojenna

We wtorek, załoga śmigłowca ratunkowego Marynarki Wojennej udzieliła pomocy obywatelowi Niemiec na statku wycieczkowym „Astor” znajdującym się około 14 mil morskich na północ od Łeby.. Mężczyzna został podjęty przez załogę i przetransportowany na ląd.

fot. Marynarka Wojenna

Służby ratownicze Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne, że pomocy potrzebuje pasażer na statku wycieczkowym „Astor” znajdującym się około 14 mil morskich na północ od Łeby. Z informacji przekazanych służbom SAR wynikało, że doszło do zatrzymania akcji serca u 70-letniego obywatela Niemiec.

Do akcji ratowniczej skierowano śmigłowiec Marynarki Wojennej „Anakonda” dyżurujący na lotnisku Marynarki Wojennej w Gdyni Babich-Dołach. Śmigłowiec wystartował o godzinie 03:29. Po zlokalizowaniu jednostki i nawiązaniu z nią łączności na pokład opuszczono ratownika. O godzinie 4:50 chory mężczyzna został podjęty na pokład śmigłowca. W trakcie powrotu na ląd, lekarz pokładowy cały czas kontrolował stan chorego. O godzinie 05:10 śmigłowiec wylądował na lotnisku w Gdyni Babich – Dołach. Załoga „Anakondy” przekazała chorego mężczyznę, nieprzytomnego, w stanie ciężkim, obsadzie karetki pogotowia.

W trakcie trwania akcji ratowniczej w gotowości do startu znajdowała się załoga samolotu An-28 B1R dyżurująca na lotnisku Marynarki Wojennej w Siemirowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.