fot. archiwum MW

Dzisiaj w nocy załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej „Anakonda” uratowała 49-letniego pasażera promu „Stena Spirit”. U mężczyzny wystąpiły krwawienia z przewodu pokarmowego. Został podjęty przez załogę i pod opieką lekarza przetransportowany na ląd.

fot. archiwum MW

Śmigłowiec wystartował o godzinie 00:26 z lotniska w Gdyni Babich Dołach. Pomocy wzywał prom „Stena Spirit” znajdujący się 56 mil morskich (ponad 100 km) na północ od Ustki i idący kursem na Gdynię. W kanałach ratowniczych przekazano informację, że pomocy potrzebuje pasażer promu,  49-letni obywatel Szwecji, u którego wystąpiły krwawienia z przewodu pokarmowego.

Załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej osiągnęła rejon akcji o godzinie 00:50. Na pokład promu opuszczony został lekarz „Anakondy” oraz ratownik, którzy zdiagnozowali chorego i przygotowali go do transportu lotniczego. O godzinie 01:15 został on podjęty za pomocą noszy na pokład śmigłowca. W drodze na ląd chory był pod opieką lekarza pokładowego i ratownika, którzy udzielili mu pierwszej pomocy medycznej.

O godzinie 01:50 śmigłowiec wylądował na lotnisku w Gdyni, gdzie na chorego oczekiwała karetka pogotowia. Został on przekazany obsadzie karetki w stanie stabilnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.