fot. Real

Ponad 80 osób straci pracę w największym hipermarkecie w Słupsku. Sieć Real postanowiła zlikwidować sklep i zwolnić wszystkich  pracowników. Decyzja zaskoczyła Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku. Do niedawna dyrekcja firmy dementowała „plotki” o likwidacji marketu.

Real ma w Słupsku i pobliskiej gminie Kobylnica dwa sklepy wielkopowierzchniowe. Od początku działalności sklepu w Centrum Jantar mówiono wprawdzie o zamknięciu sklepu w Kobylnicy. Nikt nie spodziewał się, że po kilku latach działalności będzie odwrotnie – to sklep w Słupsku zostanie zamknięty.

fot. Real

– Decyzja o likwidacji hipermarketu i grupowych zwolnieniach spadła na pracowników jak grom z jasnego nieba. Tego mimo wszystko nikt z nas się nie spodziewał – mówi Paweł Anioł, kierownik zespołu bezpieczeństwa sklepu Real w Słupsku.

Wiadomo, że pracę straci cała ponad 80-cioosobowa załoga . Wiadomość grupowych zwolnienia zaskoczyła nie tylko pracowników hipermarketu, ale także Urząd Pracy. Kilka tygodni temu Urząd, zaniepokojony pogłoskami o likwidacji, zaoferował dyrekcji sklepu pomoc dla zwalnianych pracowników. Zarząd sieci ofertę odrzucił zapewniając, że pogłoski o grupowych zwolnieniach to zwykłe plotki. Dziś, gdy plotki okazały się prawdą na pomoc dla zwalnianych pracowników  może być jednak za późno.

– Będziemy starać się pomagać każdemu indywidualnie. Może to być pomoc finansowa, wsparcie przy szukaniu pracy w firmach,  które działają w naszej galerii, a nawet sfinansowanie pomysłu na własną działalność gospodarczą – mówi Yann Guen, członek zarządu Maryland Esteta, właściciela sieci Real.

Nieoficjalnym powodem zamknięcia hipermarketu są  zbyt małe obroty. Drugi sklep Real jest położony zaledwie kilometr dalej na terenie podsłupskiej gminy Kobylnica.  Zarząd sieci nie podał jeszcze dokładnej daty zamknięcia hipermarketu w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.