fot. GK

Stereotyp koła gospodyń wiejskich śpiewającego kujawiaczki powoli odchodzi w przeszłość. Przekonać się o tym mogli wszyscy, którzy przyjechali w sobotę do Jezierzyc w powiecie słupskim na regionalne mistrzostwa Kół Gospodyń Wiejskich.

Kilkaset osób z całego powiatu zgromadził tegoroczny turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Jezierzycach. Kilkadziesiąt uczestniczek turnieju musiało zmierzyć się w różnego rodzaju nie łatwych konkurencjach. Zmagania kobiet oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodziły władze powiatu słupskiego, wójtowie oraz burmistrzowie. Jury między innymi oceniało dania i wypieki członkiń z kilkunastu kół gospodyń wiejskich.

fot. GK

– Taki konkurs nie tylko pozwala na wyłonienie najlepszych kucharek i gospodyń, ale przede wszystkim pokazuje i podtrzymuje regionalne tradycje, obyczaje i kulturę – mówi Zbigniew Babiarz – Zych, sędzia turnieju.

Na samorządowcach największe wrażenie zrobiły jednak panie, które na oczach widzów przemieniły się z zapracowanych kobiet wiejskich w zawodowe tancerki. Podczas imprezy można było spróbować wielu kulinarnych specjałów. Na przygotowanych wcześniej stoiskach można było także podziwiać oryginalne wyroby rękodzieła ludowego.

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.