fot. GK

Po niespełna półtora roku budowa Nowej Sceny Teatru Muzycznego dobiega końca. Już 15 kwietnia na deskach Nowej Sceny odbędzie się premiera „Balu w Operze” Juliana Tuwima w reżyserii Wojciecha Kościelniaka z muzyką Leszka Możdżera.

fot. GK

Teatr Muzyczny w Gdyni od grudnia 2010 r. poddawany jest wielkiej metamorfozie. Nowa Scena będzie miała widownię z 300 miejscami, z możliwością dowolnej aranżacji, osobne wejście (od strony Placu Grunwaldzkiego), foyer, kasy biletowe, szatnie i garderoby. Drugim etapem, po otwarciu Nowej Sceny, rozpocznie się przebudowa Sceny Kameralnej. Ostatnim, najpoważniejszym etapem projektu pod nazwą „Rozbudowa Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni”, będzie powiększenie widowni Dużej Sceny. Wymaga to zamknięcia tej części teatru od lipca 2012 r. aż do ukończenia prac w maju 2013 r. Zostanie dobudowany balkon na widowni, która powiększy się dzięki temu o 377 miejsc. Zostanie również powiększone foyer (o dodatkowe piętro). Widownię przykryje nowy dach. W czasie rozbudowy Dużej Sceny spektakle zostaną przeniesione do Teatru Obok – wielkiego ogrzewanego namiotu dla ok. 600 widzów – na Placu Grunwaldzkim (od września 2012 r. do wiosny 2013 r.).

Mimo trwającej rozbudowy teatr pracuje pełną parą. W 2011 r. odbyły się w nim cztery premiery: na Dużej Scenie – musicalu „Grease” (maj) oraz „Shrek” (październik), a na Scenie Kameralnej – spektaklu dla dzieci „Na Arce o ósmej” (kwiecień) oraz spektaklu muzycznego „Tango Nuevo” (listopad). W ubiegłym roku Teatr Muzyczny odwiedziło 207 tys. widzów (w 2010 r. – 160 tys.).

 Rozbudowa Teatru Muzycznego w Gdyni obejmuje między innymi powstanie Nowej Sceny z 300 miejscami na widowni, z osobnym wejściem i foyer, powiększenie widowni Dużej Sceny z 693 do 1070 miejsc i rozbudowę głównego foyer. Wraz ze 150 miejscami w Sali Kameralnej w rozbudowanym teatrze trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób. Powierzchnia użytkowa zwiększy się z 14 do 19 tys. m2. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w maju 2013 r. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie 71,4 mln zł, dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi przeszło 41 mln zł, kwotę 12,7 mln zł zapewnia Gmina Miasta Gdynia, a środki z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego to 5 mln zł.

Galeria

Nowa Scena oraz elewacja Nowej Sceny

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.