fot. Teatr Muzyczny

10 czerwca odbył się pożegnalny koncert Dużej Sceny Teatru Muzycznego w Gdyni. Ta część teatru zostanie zamknięta na czas remontu, czyli do połowy 2013 roku.

fot. Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny w Gdyni wchodzi w II etap realizacji projektu „Rozbudowa Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni”. Po pierwszym etapie rozbudowy, którym było powstanie Nowej Sceny z widownią na ponad 300 miejsc, przyszedł czas na Dużą Scenę. Wczoraj odbył się pożegnalny koncert w trakcie którego usłyszeć można było największe hity ostatnich 30 lat oraz najbardziej znane przeboje z musicali: Kolęda nocka, Les Miserables, Evita, Hair, Chicago  i inne. Na scenie pojawiło się ponad setka Artystów, Muzyków i Realizatorów. Było to wielkie święto Teatru Muzycznego z udziałem wszystkich pracowników.

Rozbudowa Teatru rozpoczęła się w grudniu 2010 roku. Pierwszym etapem rozbudowy było powstanie Nowej Sceny. Nowa Scena rozpoczęła działalność 14 kwietnia 2012 roku premierą Balu w operze w reż. W. Kościelniaka z muzyką Leszka Możdżera. Obecnie najpoważniejszym  i ostatnim etapem rozbudowy jest powiększenie widowni Dużej Sceny z 697 do 1070 miejsc. Dodatkowo zyska kolejne piętro oraz nowe pomieszczenia. Tak wielkie przedsięwzięcie wymaga zamknięcia tej części Teatru na okres od lipca 2012, aż do ukończenia projektu rozbudowy w maju/czerwcu 2013. Dzisiaj rozpocznie się burzenie frontowej ściany Teatru. W przyszłym roku będzie można tam zobaczyć premiery: Chłopów i Seksmisji.

Galeria

fot. Teatr Muzyczny

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.