fot. gk

Kilka tysięcy turystów z całego kraju spędza  święta Bożego Narodzenia w nadmorskich kurortach  i Trójmieście. Mimo kryzysu gospodarczego w Sopocie, Ustce i Łebie wiele pensjonatów i hoteli wynajęło niemal wszystkie miejsca noclegowe.

fot. gk

W tym roku święta w nadmorskich kurortach, a także w Sopocie i Gdyni spędza  rekordowa  – jak na czas kryzysu gospodarczego – liczba turystów. Najwięcej gości przybyło do Sopotu, Ustki i Łeby, gdzie niektóre hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe sprzedały na święta i Sylwestra niemal komplet miejsc.

– Szczególną popularnością cieszą wczasy z zajęciami rehabilitacyjnymi. Z zimowej oferty korzystają bowiem zazwyczaj osoby starsze i w średnim wieku – mówi  Łukasz de Lubicz – menadżer hotelu w Ustce.

– Część turystów wybiera wypoczynek nad morzem nie tylko po to, aby uciec od świątecznych obowiązków w domu. Zima to bowiem najlepszy czas aby nad morzem naprawdę wypocząć – mówi Renata Kuczmińska, dyrektor ośrodka wczasowego w Ustce. Zachętą do przyjazdu nad morze zimą mogą być nawet o połowę niższe niż w sezonie ceny. W pensjonacie nocleg ze śniadaniem możemy znaleźć już za 40 złotych od osoby. Dwutygodniowe wczasy z pełnym wyżywieniem, licznymi atrakcjami i zdrowotnymi zabiegami, kosztują około 1300 złotych, czyli o czterdzieści procent taniej niż w sezonie letnim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.