poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Boże Narodzenie

Tag: Boże Narodzenie

Boże Narodzenie po polsku cz. II. Opowiada Ewa Horanin

Wśród natłoku spraw, codziennej krzątaniny, a w ostatnim czasie tuż przed Wigilią bardziej wzmożonej, nie zapominajmy o tych o których nikt nie pamięta - świąteczna filantropia.

Rozbłysła nowojorska choinka. Niesamowity film

Prawdopodobnie najsłynniejsza bożonarodzeniowa choinka świata, ta stojąca przed Rockefeller Center w Nowym Jorku, już zabłysła i zachwyca wszystkich swoim blaskiem.

Radosne oczekiwanie – porady kulinarne Gabrysi II

Kontynuujemy naszą rozmowę, ja i Gabrysia. Po kolacji wigilijnej, Mama stawiała na stół babkę drożdżową, orzechy z marchwi i kawę zbożową lub herbatkę.

Turyści spędzają święta nad morzem

Kilka tysięcy turystów z całego kraju spędza święta Bożego Narodzenia w nadmorskich kurortach i Trójmieście. Mimo kryzysu gospodarczego w Sopocie, Ustce i Łebie wiele pensjonatów i hoteli wynajęło niemal wszystkie miejsca noclegowe.

Radosne oczekiwanie – porady kulinarne Gabrysi

Radosne oczekiwanie na narodziny Pana, to nie tylko domowe porządki, uwijanie się przy kuchni, ale również spotkania z osobami, które wniosły coś do naszego życia.

Tegoroczne Święta będą droższe

Nie przejmując się kryzysem Polacy zaczynają coraz częściej myśleć o świątecznych zakupach. Jak wskazują badania w tym roku nie planujemy oszczędzać. Statystyczna rodzina wyda na Boże Narodzenie o ponad 8 % więcej niż rok temu.

Długo oczekiwana choinka

Ma 10 metrów i kształt stożka. Mieszkańcy Lęborka jako ostatni w regionie doczekali się wspólnego drzewka. W tym roku lęborska choinka nie pachnie jednak lasem...

Najładniejsze w powiecie

W Lęborku wybrano już najładniejszy stroik bożonarodzeniowy w powiecie. Do Młodzieżowego Domu Kultury wpłynęło 70 prac!

Zbuduj najładniejszą szopkę

Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową wybierze jury konkursu ogłoszonego
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...