fot. sxc.hu

Nie przejmując się kryzysem Polacy zaczynają coraz częściej myśleć o świątecznych zakupach. Jak wskazują badania w tym roku nie planujemy oszczędzać. Statystyczna rodzina wyda na Boże Narodzenie o ponad 8 % więcej niż rok temu.

Chociaż do świąt jeszcze miesiąc w telewizji i w sklepach z każdej strony zalewani jesteśmy kuszącymi świątecznymi ofertami. Szczególnie atrakcyjne wydają się nam prezenty dla naszych bliskich, których wyjątkowa oprawa niejednokrotnie zasłania gigantyczne ceny. Musimy uważać, gdyż w tym roku ceny towarów mają być wyjątkowo wysokie.

fot. sxc.hu

Według badań „Zakupy świąteczne 2011” przeprowadzonych w 17 europejskich krajach przez firmę Deloitte na tegoroczne Boże Narodzenie wydamy więcej niż w zeszłym roku. Statystyczna polska rodzina przeznaczy na ten cel ponad 1900 zł. To o 8,3 % więcej niż w zeszłym roku. Jak dodaje „Puls Biznesu” z sumy tej 30% pokryją wydatki na świąteczne smakołyki, reszta zaś na prezenty i inne świąteczne przyjemności.

W przyszłym miesiącu najbardziej zdrożeje jedzenie. Zdaniem ekspertów najdroższe w grudniu będzie mięso wieprzowe, szynka i kiełbasa. Drogie będą także wypieki i pieczywo. Koszt karpia może sięgnąć nawet 15-17 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.