fot. slupsk.pl

Szósty festiwal „polskiego artysty wszech czasów” odbywa się tradycyjnie w Słupsku  w dniach 20 – 22 X. Gościem honorowym imprezy jest w tym roku Małgorzata Niemen.

NIEMEN NON STOP to festiwal promujący młode talenty inspirowane muzyką Czesława Niemena. Nowością jest międzynarodowy charakter festiwalu, który obejmuje swoim zasięgiem europejskie terytorium od Niemna (na Wschodzie) – po Ren (na Zachodzie). Z Grodna i innych miast Białorusi przyjechali do Słupska polscy artyści, aby wystawić na festiwalu swoją sztukę inspirowaną postacią Czesława Niemena.

fot. slupsk.pl

Są również goście z Europy Zachodniej, m.in. z Oberhausen, gdzie odbywają się duże niemenowskie eventy organizowane przez bohemę artystyczną Polonii Niemieckiej, oraz artyści ze Skandynawii i USA. Po raz pierwszy międzynarodowy charakter będzie miał też festiwalowy Konkurs Piosenki scen@niemena, w którym obok polskich solistów i zespołów wezmą udział młodzi wykonawcy zza granicy, a loży jurorów przewodniczyć będzie „Lady Summertime”- Anna Serafińska, czołowa polska wokalistka jazzowa. W puli festiwalowych nagród jest po raz pierwszy sesja nagraniowa w koszalińskim  Studiu Koncertowo – Nagraniowym im. Czesława Niemena ufundowana przez Radio Koszalin dla jednego z laureatów Konkursu Piosenki.Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: Polskie Radio Koszalin oraz Program 1, TVP 2  TVP Kultura , Jazz Forum  i Gazeta Wyborcza. Koncerty odbywają się w słupskim teatrze.

fot. archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.