fot. sxc.hu

W powiecie Słupskim, w jednej z gmin zamontowany zostanie nowoczesny, zintegrowany system z możliwością rejestracji dwóch wykroczeń: przekroczenia dozwolonej prędkości i przejechania na czerwonym świetle.

fot. sxc.hu

Urządzenia pojawią się 20 października. Mają być zsynchronizowany z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulicy Witosa z drogą krajową nr 6 w gminie Kobylnica. – Na montaż urządzeń zdecydowaliśmy się po rozmowach z policją – mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – W tym miejscu w wyniku kolizji i wypadków było wielu poszkodowanych. Robimy to nie dla zysku. Wolałbym, aby mniej ludzi łamało przepisy, a gmina miała z tego tytułu mniej pieniędzy. Fotoradary i kamery, o których mowa, produkowane są w Stanach Zjednoczonych, koszt kompletu to 470 tysięcy złotych.

Takie rozwiązanie funkcjonuje już w trzech innych miastach w Polsce, są to: Szczecin, Łódź i Gliwice. – Urządzenie będzie działać na zasadzie powiązania – zaznacza Kuliński. – Kontroler prędkości będzie działał cały czas, a dodatkowo w wyniku synchronizacji z sygnalizacją w chwili włączenia czerwonego światła kamery będą rejestrować kierowców, którzy na nim przejeżdżają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.