fot. LOT Ustka

Trwa I Syrenkowy Rejs pięciu mieszkańców Ustki, którzy na zbudowanej przez siebie tratwie płyną z Warszawy nad Bałtyk. Ich celem jest promocja kurortu. Wiozą tez list dla usteckiej syrenki od jej warszawskiej siostry.

30 km dziennie pokonuje tratwa z pięcioma mieszkańcami Ustki, którzy wzdłuż Wisły promują swój kurort. Inicjatorem całej wyprawy jest Tomasz Laskowski z Lokalnej Organizacji Turystycznej.

fot. LOT Ustka

Trwające kilka tygodni przygotowania polegały przede wszystkim na zbudowaniu tratwy wyposażonej w silnik o mocy dziewięciu koni. Na jej pokładzie znajdują się dwa namioty, w których śpią uczestnicy.

W największych miastach uczestnicy wyprawy spotykają się z przedstawicielami lokalnych władz i organizacji turystycznych. Rozdają też liczne gadżety reklamowe, które mają zachęcić do przyjazdu do Ustki.

Wszystkiemu jednak  przyświeca nadrzędny cel: dostarczyć usteckiej syrence list od jej warszawskiej siostry.treść tego listu jest jednak tajemnicą. Jest on opieczętowany.

Rejs zakończy się najprawdopodobniej 1 października w Gdańsku, gdzie list przejmie żeglarz z Ustki Edward Zając i drogą morską dostarczy do adresatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.