fot. gk

Kto mieszka nad morzem i ma pomysł na własny biznes, być może nie musi się już martwić o pieniądze.   Dzięki unijnemu programowi rozwoju obszarów wiejskich, osoby przedsiębiorcze mogą otrzymać nawet  300 tys.  zł bezzwrotnej dotacji. Gra jest warta świeczki,  ponieważ do podziału jest aż 46 mln zł.

Słowińska Grupa Rybacka powstała dwa lata temu. Jej członkami są armatorzy, organizacje rybackie i siedem nadmorskich gmin. Dzięki unijnemu programowi rozwoju obszarów wiejskich, grupa otrzymała 46 milionów złotych unijnej dotacji  na tworzenie nowych miejsc pracy poza rybołówstwem.  – Choć teoretycznie program został stworzony dla rybaków, którzy odchodzą z zawodu,  praktyce o pieniądze mogą starać się wszyscy mieszkańcy nadmorskich gmin na terenie, których działa nasza grupa – mówi  Robert Klusek  ze Słowińskiej Grupy Rybackiej.

fot. gk

O pieniądze mogą starać się zarówno osoby fizyczne jak i stowarzyszenia. Za unijne środki można między innymi zbudować pensjonat, otworzyć warsztat samochodowy, czy punkt małej gastronomii. – Można też zbudować coś dla wszystkich. Stowarzyszenie Życzliwych Ustce chce na przykład wybudować nową drogę do plaży – mówi  Jolanta Biedrzycka ze Stowarzyszenia  Życzliwych Ustce.

Słowińska Grupa Rybacka aby zachęcić mieszkańców nadmorskich miejscowości do udziału w projekcie postanowiła zorganizować szkolenia, na których można za darmo nauczyć się pisania unijnych wniosków.  Choć do rozdysponowania jest aż 46 milionów złotych, pomysłodawcy projektu wierzą, że z wydaniem pieniędzy nie będzie problemu. Wnioski o unijna dotację będzie można składać już od 28 lipca. Program rozwoju obszarów wiejskich ma działać do 2015 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.