fot. sxc.hu

Wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku zmienił karę Izabeli Sz., która w ubiegłym roku naraziła na śmierć swoją czteroletnią córkę. Kobieta pójdzie na 1,5 roku do więzienia. W uzasadnieniu Sąd stwierdził, że wyrok ten musi mieć odbicie w społeczeństwie.

Podczas wczorajszego posiedzenia Sądu Okręgowego w Słupsku zmieniono karę dla 26-letniej Izabeli Sz., która przyczyniła się do śmierci swojej czteroletniej córki. Początkowa kara półtora roku więzienia w zawieszeniu, dozór kuratora i terapia, zamieniona została na karę półtora roku więzienia.

fot. sxc.hu

– Rażący, niewyobrażalny stopień niedopełnienia obowiązków matki – argumentowała w uzasadnieniu wyroku sędzia Jadwiga Miklińska – ten wyrok musi mieć odbicie w społeczeństwie.

Tragedia miała miejsce 10 marca 2010 roku w Nieckowie (gmina Potęgowo). Wtedy to Izabela Sz. pozostawiła bez opieki troje swoich dzieci – 6-letniego Szymona, 4-letnią Amelkę i 3-letnią Zuzię, sama udała się do sąsiadki. Podczas nieobecności matki Amelka dotkliwie poparzyła się ogniem wydobywającym się z drzwiczek pieca. Rozległe i ciężkie oparzenia II i III stopnia przyczyniły się do śmierci dziecka, któremu matka nie udzieliła pomocy. Pogotowie zostało wezwane do Amelki  kilka godzin po zdarzeniu, po tym jak do domu wrócił ojciec dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.