fot. sxc.hu

Niezastąpiony w rodzinie, na co dzień często niedoceniany. Dzisiaj mamy okazję, aby podziękować mu za to, że po prostu jest.

Jak wiele tego typu świąt, także Dzień Ojca wymyślono w USA. Po raz pierwszy obchodzony był 19 czerwca 1910 roku. Z inicjatywą święta wystąpiła mieszkanka miejscowości Spokane, Sonora Louise Smart Dodd. Chciała w ten sposób oddać hołd swojemu ojcu, którego uważała za niezwykłego człowieka. W naszym kraju Dzień Ojca obchodzimy od 1965 roku.

fot. sxc.hu

We Włoszech Dzień Ojca jest obchodzony 19 marca, w dzień Świętego Józefa, na Litwie – w pierwszą niedzielę czerwca, w Austrii – w drugą niedzielę czerwca, a w Niemczech – w święto Wniebowstąpienia Jezusa (40 dni po Wielkanocy). Najpopularniejszym dniem, w którym obchodzi się Dzień Taty na świecie, jest trzecia niedziela czerwca. Wtedy świętują go ojcowie między innymi, w Argentynie, Bułgarii, Kanadzie, Chile, Chinach, Czechach, na Węgrzech, Japonii, Meksyku, Holandii, Peru, na Filipinach, w Szwajcarii, w Turcji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych.

Niezależnie, czy jest się ojcem jednego czy pięciorga dzieci, dziś wszyscy obchodzą swoje święto. I niezależnie od tego, jaki prezent ojcowie dostaną, najważniejsze, by ten dzień spędzić razem z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.