fot. UM Ustka

Zaostrza się spór wokół powiększenia administracyjnych granic miasta Ustka i włączenia w jego obszar podusteckiej Przewłoki i Wodnicy. Radni gminni zapowiadają nałożenie na miasto embarga, które zdecydowanie utrudni jego funkcjonowanie.

Rada Miejska w Ustce wystąpiła z inicjatywą przyłączenia do tego miasta dwóch przylegających osiedli, które terytorialnie należą do gminy wiejskiej. Pomysł ten wyniknął podczas dyskusji na temat partycypowania w kosztach funkcjonowania placówek oświatowych, gdyż większość dzieci z Przewłoki i Wodnicy i tak uczy się w Ustce. Wniosek o włączenie tych osiedli w granice Ustki poparli niemal wszyscy radni miejscy i zobowiązano burmistrza do podjęcia kroków w celu rozszerzenia granic miasta.

fot. UM Ustka

Pomysł ten nie spodobał się jednak samorządowcom z gminy Ustka. Wywołał wręcz wielkie oburzenie. Podczas jutrzejszej sesji Rady Gminy podjęta zostania uchwała w tej sprawie, ale także radni zastanowią się nad rodzajem i skalą embarga jakie gmina zamierza nałożyć na miasto w celu manifestacji swojego sprzeciwu.

W gronie gminnych radnych mówi się wręcz o zawieszeniu jakiejkolwiek współpracy z Ustką, a także o blokadzie dróg wiodących do tego nadmorskiego miasta.

Radni miejscy krytykują postawę kolegów z gminy. Ich zdaniem spór ten nie ma uzasadnienia, gdyż w tej sprawie nie zapadły jeszcze żadne konkretne decyzje. Kwestia poszerzenia granic to póki co tylko pomysł, którego uzasadnienie jest sprawdzane i rozpatrywane przez miejskie władze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.