fot. KPW Gdańsk

Podrabiane programy komputerowe pochodzące z Chin i USA sprzedawał przez internet mieszkaniec Ustki. 23-letni mężczyzna zatrzymany został przez policjantów ze Słupska we współpracy z KWP z Gdańska. W jego mieszkaniu zabezpieczono nielegalne oprogramowanie i gry. Straty producentów mogą sięgać blisko 70 tys. zł.

Analiza portali aukcyjnych naprowadziła policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku na trop osoby handlującej nielegalnym oprogramowaniem. Do zdarzenia doszło dzięki współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Niepokój policjantów wzbudziła zadziwiająco niska cena programów.

fot. KPW Gdańsk

Podczas przeszukania mieszkania 23-letniego mieszkańca Ustki policja zabezpieczyła ponad 100 płyt DVD z nielegalnym oprogramowaniem i drogimi programami komputerowymi. Znaleziono także kilkadziesiąt podrobionych płyt z popularnymi pakietami biurowymi. Na dysku mężczyzny znajdowało się około 200 gier komputerowych bez licencji.

Po oszacowaniu zabezpieczonego oprogramowania i programów funkcjonariusze oszacowali, iż mieszkaniec Ustki naraził na straty producentów na kwotę ok. 70 tys. zł. Za oszustwa i nielegalny handel grozi mu nawet 8 lat więzienia.

fot. KWP Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.