fot. UM Słupsk

Aż cztery firmy złożyły oferty w przetargu na przebudowę słupskich ulic. Władze miasta chcą aby do lata wyremontowane zostały ul. Grodzka, Sierpinka, Bałtycka i św. Piotra. Możliwy jest także remont ul. Hołdu Pruskiego.

fot. UM Słupsk

Władze Słupska planują przebudowę kilku głównych słupskich ulic. Ogłoszono już przetargi na budowę ul. Grodzkiej, Sierpinka, św. Piotra i Bałtyckiej, do których zgłosiły się cztery firmy: Pol-Dróg Gdańsk, Eurovia z Wrocławia, Kolas z Koszalina oraz Drogi i Mosty ze Słupska. Aktualnie oferty przetargowe sprawdzane są pod względem formalnym. Wiadomo już, że na ten cal wystarczy dwa mln zł, które przewidziane zostały w budżecie miasta. Według Zarządu dróg Miejskich w Słupsku możliwe jest, aby zaplanowane prace wykonane zostały w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Na ul. Grodzkiej drogowcy wymienią dywanik asfaltowy, przebudują zatoczki przystankowe, dokonają korekty krawężników i ułożą nowe chodniki. Na ul. Bałtyckiej wymianie podlegać będzie asfalt, część podbudowy drogi, a także wyregulowane zostaną krawężniki. Najmniej zaawansowane prace planowane są na pozostałych dwóch ulicach – Sierpinka i św. Piotra. W tym rejonie ułożony zostanie nowy dywanik asfaltowy, część nowych chodników, a stare zostaną przełożone.

Jak informuje ZDM w Słupsku, w zależności od kosztów powyższych inwestycji, możliwa jest także budowa ul. Hołdu Pruskiego w Słupsku. Póki co, posiadane środki wystarczą jedynie na budowę kolektora pod tą ulicą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.