fot. Starostwo Lębork

Województwo pomorskie będzie wspierało najzdolniejszych uczniów w zakresie matematyki, fizyki i informatyki. Do sierpnia 2013 roku projekt obejmie 600 uczniów i 120 nauczycieli. Jego łączna wartość to 10 mln zł. To pierwszy tego typu program w Polsce.

Projekt „Zdolni z Pomorza” ma na celu wsparcie 600 najzdolniejszych uczniów w zakresie matematyki, fizyki i informatyki. Obejmie on także ok. 120 nauczycieli z Pomorza. Wśród działań skierowanych do tej grupy są m.in.: indywidualna opieka mentorów, konkursy, obozy naukowe, spotkania akademickie, zajęcia pozalekcyjne w Lokalnych Centrach Nauczania Kreatywnego, szkolenia dla nauczycieli i stworzenie portalu edukacyjnego z platformą e-learningową. Uczniowie otrzymają także wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Powstałe w ramach projektu Lokalne Centra Nauczania Kreatywnego powstaną w każdym powiecie i będą miały charakter trwały także po zakończeniu projektu.

fot. Starostwo Lębork

Liczba 600 uczniów objętych projektem powstała na podstawie statystycznych wyliczeń, gdyż jak twierdzi dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Adam Krawiec, statystycznie 3-5 % populacji dzieci przejawia wybitne uzdolnienia. Liczba ta wynika także z analizy olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego marszałek Mieczysław Struk w obecności minister edukacji narodowej Katarzyny Hall podpisał listy intencyjne ws. realizacji projektu z przedstawicielami samorządów lokalnych, uczelni wyższych i przedsiębiorców. Listy podpisane zostały z 10 powiatami. Z pozostałymi podpisane zostaną w przyszłym roku.

fot. Starostwo Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.