piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Tagi Grzegorz Stanislawski

Tag: Grzegorz Stanislawski

Ulica Hruszewskiego – demokracja 2.0

Ulica Hruszewskiego, Kijów – 5 luty 2014 r., pamiętna barykada, która stała się miejscem symbolem oporu Ukrainy. Było, pewnie około godz. 22. Noc, tu mniej miejskiego światła. Doszliśmy przez Euromajdan z moim przyjacielem Nazarem, Lwowiakiem, prawnikiem teraz z Kijowa. Jestem tu od początku protestów, od listopada 2013 r. 7 może 8 raz. Hruszewskiego jest jak ostrzeżenie. Wtedy, 5 lutego było jak wiara, że to wszystko co mogło się zdarzyć złego, zdarzyło się. Niestety to była tylko nadzieja.

Ukraina potrzebuje pomocy gospodarczej

Ukraina stała się głównym tematem wszystkich serwisów informacyjnych, wypowiedzi polityków. Wielu ekspertów stara się określić wielkość i zakres pomocy gospodarczej, która niezbędna jest dla ratowania gospodarki Ukrainy przed bankructwem. Warto zatem zapoznać się z aktualną sytuacją gospodarczą, zagrożeniami ale i potencjałem Ukrainy - pisze Grzegorz Stanisławski.

Działajmy lokalnie – myślmy regionalnie

Kreując wizje rozwojowe, projekty i programy gospodarcze zbyt często przyjmujemy bardzo polsko centryczny punkt widzenia. W wielu programach, czy projektach wychodzimy z założenia, że wystarczy stworzyć instytucje, nazwać program, stworzyć finansowanie ze środków publicznych, może uda się z UE - sprawa załatwiona. Najciekawsze jest to, że podejmując projekty rozwojowe nie analizujemy co robią na Litwie, Łotwie czy Estonii.

Hipolit Cegielski. Osobowość naszych czasów

Obchodzimy 200 rocznicę urodzin Hipolita Cegielskiego, z tej okazji Sejm RP specjalną uchwalą ustanowił 2013 r. rokiem tego wybitnego Wielkopolanina. Ten jubileusz powinien stać się przede wszystkim przedmiotem refleksji nad istotą i źródłami postępu, rozwoju cywilizacyjnego. Oto bowiem humanista z wykształcenia, doktor filozofii, pedagog stał się z przymusu a potem z wyboru przedsiębiorcą. Swym duchem, zapałem wraz z innymi stworzył to co dziś nazywamy modnym pojęciem kapitału społecznego, a więc wielość ówczesnych towarzystw, gazetę i wreszcie przedsiębiorstwo.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Rekordowe wyniki polskich portów morskich

O 9 procent wzrosła w minionym roku liczba przeładunków trzech portów morskich: w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie – Świnoujściu. W polskich portach przeładowano łącznie...