piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Tagi Gdański Obszar Metropolitalny

Tag: Gdański Obszar Metropolitalny

Pierwsze obrady GOMu za nami

Rozwój rynku pracy, oferta inwestycyjna dla metropolii czy projekt OPAT to główne kwestie, które zostały poruszone na środowych obradach stowarzyszenia Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.

No i mamy metropolię

Gdański Obszar Metropolitalny stał się faktem. W czwartek podczas zebrania założycielskiego stowarzyszenia spotkało się 29 delegatów pomorskich gmin i powiatów, które weszły w skład GOM. Prezesem stowarzyszenia został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Prezydent Gdyni z wizytą w Rumi

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni przyjechał na spotkanie z Radnymi Rumi. Po wizycie prezydenta Gdańska, samorządowcy chcieli usłyszeć stanowisko prezydenta Gdyni, który nie chce aby miasto Gdynia należało do stowarzyszenia Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.

Gdańsk jednoczy Pomorze

Już 46 miast, gmin i powiatów zadeklarowało chęć przystąpienia do Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.

Gdynia mówi nie metropolitalnemu pomysłowi Adamowicza

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaproponował stworzenie Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego, który miałby skupiać 46 pomorskich jednostek samorządu terytorialnego. Zdecydowane "nie" powiedziała Gdynia.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Rekordowe wyniki polskich portów morskich

O 9 procent wzrosła w minionym roku liczba przeładunków trzech portów morskich: w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie – Świnoujściu. W polskich portach przeładowano łącznie...